Про проект

Спільний проект Світового банку та МОЗ України
Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей

Про проект

В 2012 році з ініціативи Уряду України, за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Світовий банк) розпочато розробку Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Угодою між Урядом України та Світовим банком передбачено фінансування проекту за кошти банку в розмірі 250 млн. дол. з співфінансуванням від України в розмірі 10% від суми позики. Проект охоплює 8 областей з різних регіонів України серед них і Рівненщина.
Наша область в рамках проекту Світового банку реалізовує субпроект «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки». Адже в структурі поширеності неінфекційних захворювань в області, хвороби системи кровообігу (ХСК) займають 26,1% - найбільше з усіх захворювань. При цьому щороку серцево-судинна патологія зумовлює майже дві третини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності.
Фінансування субпроекту передбачено з двох частин: кошти Світового банку – 25 млн. дол., та кошти обласного бюджету – 2,5 млн. дол.
Результатом реалізації проекту стане створення сучасної мережі надання оперативної допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями починаючи від первинного рівня і завершуючи третинним (вузько профільним) рівнем.

Реалізація проекту здійснюється в п’яти ключових напрямках:
  1. Реконструкція амбулаторій первинного рівня;
  2. Закупівля медичного обладнання кардіологічного спрямування для медичних закладів та відкриття серцево-судинних центрів в Рівному та Сарнах;
  3. Створення електронного реєстру пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання;
  4. Закупівля та передача районним лікарням спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги;
  5. Підвищення кваліфікації сімейних лікарів та профілактична робота серед населення.

Напрямок 1: Реконструкція амбулаторій первинного рівня.

 

В рамках реалізації субпроекту Світового банку в Рівненській області буде реконструйовано 78 амбулаторій. Усі роботи поділені на 3 етапи реконструкцій.
Зокрема, до 1 етапу віднесені амбулаторії, що знаходяться в північних районах області. Це 7 амбулаторій Рокитнівського (в селах Дроздинь, Глинне, Масевичі, Сновидовичі, Старе село, Борове та Остки), 4 амбулаторії Дубровицького (в селах Бережниця, Сварицевичі та 2 амбулаторії в м. Дубровиця), 3 амбулаторії Зарічнянського (в селах Серники, Кухче, Новорічиця) та 9 амбулаторії Володимирецького (в селах Воронки, Хиночі, Великі Телковичі, Заболоття, Жовкині, Великі Цепцевичі та Більська Воля. А також 2 амбулаторії в смт. Володимирець та Рафалівка) районів. Загалом до першого етапу віднесено 23 амбулаторії.
У свою чергу до 2 етапу реконструкцій віднесені амбулаторії центральних районів області. Зокрема, 3 амбулаторії Гощанського (в селах Бабин, Бугрин та Тучин), 4 Корецького (в селах Головниця, Невірків, Користь та Велика Клецька), 6 Костопільського (в селах Велика Любаша, Великий Стидень, Яполоть, Головин та дві амбулаторії в м. Костопіль), 10 Березнівського (в селах Кам’янка, Поляни, Балашівка, Моквин, Вітковичі, Друхів, Малинськ, Прислуч, Тишиця та Поліське) та 3 Сарненського (в селах Зносичі, Тутовичі та Любиковичі) районів. Загалом під час другого етапу реконструкцій реконструюється 26 амбулаторій.
І нарешті до найбільшого, 3 етапу реконструкцій віднесені 7 амбулаторій Рівненського (в селах Великий Олексин, Шубків, Городок, Обарів, Корнин та 2 амбулаторії в смт. Оржів та Квасилів), 3 амбулаторії Радивилівського (в селах Козин, Хотин та Ситне), 3 Здолбунівського (в селі Будераж. Також реконструюються амбулаторії смт. Мізоч та м. Здолбунів), 3 Острозького (в селах Сіянці, Кутянка та в м. Острог), 7 Дубенського (в селах Соснівка, Мирогоща, Верба, Берег, Івання та дві в м. Дубно), 2 Млинівського (в селі Бокійма та в смт. Млинів) районів. А також 1 амбулаторія в Демидівці та 3 в місті Рівному. Загалом до третього етапу віднесено 29 амбулаторій.
etap.jpg

Напрямок 2: Закупівля медичного обладнання кардіологічного спрямування для медичних закладів та відкриття серцево-судинних центрів в Рівному та Сарнах.

Не менш важливим напрямком реалізації субпроекту Світового банку на Рівненщині є й оновлення медичного обладнання кардіологічного спрямування. Зокрема, в рамках проекту кожна амбулаторія Рівненської області буде переоснащена відповідно до примірного табеля оснащення амбулаторії сімейної медицини, серед яких електрокардіографи з цифровим інтерфейсом та лабораторне обладнання.
Також в рамках проекту буде додатково оснащено й кардіологічні відділення районних та міських лікарень області. Зокрема, для кардіологічних відділень районних лікарень будуть закуплені кардіо-васкулярні сканери, дефібрилятори-монітори, електрокардіографи, прилади для комбінованого добового Холтерівського моніторування ЕКГ та АТ, пристрої для проведення тредміл-тесту а також обладнання для проведення експрес-визначення тропоніну, D-дімеру та інших кардіо-маркерів.
 
uzd.jpg

Особливим етапом реалізації проекту стане відкриття двох вузько профільних висококваліфікованих серцево-судинних центрів в Рівному та Сарнах. Ці центри будуть забезпечені не лише сучасними ангіографічними комплексами, але й іншим новітнім кардіологічним обладнанням. Зокрема, окрім комплексу, будуть закуплені кардіо-васкулярні сканери, дефібрилятори, експрес-аналізатори кардіомаркерів, апарати для тимчасової кардіостимуляції, апарати штучної вентиляції легень, електрокардіографи та монітори для нагляду за станом пацієнта. Також ці центри будуть забезпечені усіма необхідними витратними матеріалами для здешевлення операцій з стентування. Серед них власне більше 700 стентів та інше.

ssc.jpg

Напрямок 3: Створення електронного реєстру пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання

Ще одним важливим напрямком реалізації проекту на Рівненщині стане впровадження електронного реєстру пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання. Завдяки реалізації цього компоненту більше 300 сімейних лікарів та лікарів - кардіологів області будуть підключені до єдиної бази пацієнтів. Таким чином хворим на серцево-судинні захворювання не доведеться втрачати час та здавати повторні аналізи. Усі їхні показники сімейні лікарі зможуть вносити до реєстру, а лікарі-кардіологи та лікарі серцево-судинних центрів матимуть змогу ознайомлюватися з історією хвороби пацієнта ще до прибуття хворого у відділення.

В рамках реалізації цього компоненту планується передати для амбулаторій області більше 300 ноутбуків та 200 багатофункціональних пристроїв. Також буде об лаштований серверний центр та розроблене спеціалізоване програмне забезпечення.

komp1.jpg
komp2.jpg

Напрямок 4: Закупівля та передача районним лікарням спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги

Для пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання час, протягом якого була надана медична допомога має визначальне значення. Адже медична допомога буде для них буде найбільш ефективною, якщо її надати протягом перших двох годин. Саме тому окремим напрямком реалізації проекту на Рівненщині стане й закупівля спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги. Згідно плану реалізації дані автомобілі використовуватимуться районними лікарнями області для оперативної доставки пацієнтів з гострими станами до серцево-судинних центрів. Дані автомобілі мають бути повністю обладнаними за сучасними медичними вимогами та відповідати європейським стандартам транспортування пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання.

Напрямок 5: Підвищення кваліфікації сімейних лікарів та профілактична робота серед населення

Не менш важливим напрямком реалізації проекту на Рівненщині є проведення спеціалізованих тренінгів та медичних конференцій для підвищення кваліфікації лікарів первинної та вторинної ланки медицини. Адже саме вони працюють у безпосередньому контакті з пацієнтами. Тож від того, наскільки ці лікарі будуть фахово підготовлені, часто залежатиме життя пацієнта.

В рамках реалізації проекту планується провести 4 етапи навчань лікарів та 8 медичних конференцій. В цілому планується, що підвищення кваліфікації пройдуть майже 1300 сімейних лікарів та кардіологів районних лікарень Рівненщини.

trening1.jpg
trening2.jpg

Мета Проекту

зміцнити спроможність Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, охоплених Проектом, визначати, планувати і впроваджувати заходи, пов’язані з реформою охороною здоров’я

Завдання проекту

Діяльність у рамках Проекту буде спрямована на досягнення трьох пріоритетних завдань в системі охорони здоров’я:

1.Боротьба з неінфекційними захворюваннями з приділенням особливої уваги профілактиці

2.Поліпшення якості та ефективності медичної допомоги

3.Оптимізація та реструктуризація лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня

Copyright © 2021 JD Medical. All Rights Reserved. Created by Joomdev.